Sztuka perswazjiSztuka perswazji

Przywykło się stwierdzać, iż perswazja, podobnie jak i manipulacja to pojęcia bardzo negatywne. Często oba te terminy tak są traktowane, ale w gruncie rzeczy nie muszą wiązać się z czymś złym. To wszystko zależy od tego, w jakim kierunku warszawa - projektowanie i montaż wentylacji je wykorzystamy.

Wydaje się, iż owe techniki nie będą mogły być stosowane jednocześnie, a jednak. Jak najbardziej możliwe jest manipulowanie i przekonywanie, ale w pozytywnym podejściu do tematu, czy partnera dyskusji. Sztuka perswazji bazuje przede wszystkim na utrzymaniu właściwej relacji z rozmówcą. W związku z tym, bardzo ważne okazuje się zachowanie właściwego kontaktu wzrokowego, który pozwala na to, aby stworzyć więź z partnerem dyskusji. Jeżeli kontaktu unikamy, wydajemy się mniej szczerzy.

Nie jest jednak zalecane, aby przesadzać z wpatrywaniem się w naszego rozmówcę- to też przesądza o wymuszaniu na nim presji, sprawia, że atmosfera jest sztywna, formalna. Warto do rozmówcy podchodzić zawsze z uśmiechem na twarzy, spokojnie, bez żadnych emocji- ani bardzo dużej żywiołowości , ani tym bardziej serii negatywnych uczuć. Kontroluj siebie, trzymaj swoje emocje na wodzy. Warto wczuć się w rozmówcę, a w konsekwencji tego wykazywać empatią, to także daje szansę zjednać ludzi.

Bądź szczery oraz wiarygodny. Nie kombinuj, nie motaj, nie kręć, staraj się przekonywać do swoich racji, ale przede wszystkim rób to szczerze i wprost, podbierając się sensownymi argumentami potwierdzającymi twoje opinie.

Related Posts