Jak przekonywać?

Przekonanie rozmówców do swoich racji wcale nie jest łatwym zadaniem, nawet jeżeli wiesz, iż twoje opinie naprawdę są słuszne, a do przekonania używasz rozsądnych i sensownych argumentów. Każdy ma przecież swoje własne poglądy na dane tematy, niektórzy mimo iż zdają sobie sprawę z faktu, że nie mają racji, upierają się zawzięcie przy swoim, obstając przy mniej sensownych przekonaniach. Niemniej jednak warto zwrócić uwagę na to, iż w psychologii istnieje wiele konkretnych wskazówek, które odpowiednio opanowane dają sposobność nauczenia się tak cennej i wartościowej dziś sztuki przekonywania innych.

Warto wspomnieć między innymi o zasadzie sympatii. Jeżeli ktoś kogoś lubi, latwiej mu ulega, odpuszcza, przechodzi na jego „stronę”. W związku z tym, warto wzbudzić w kimś sympatię oraz wyrobić sobie pozytywne zdanie.

Zgodnie z badaniami społecznymi, istnieje cała masa czynników, które przesądzają zaś jednoznacznie o tym, czy potrafimy kogoś obdarzyć swą sympatią. Niewątpliwie ogromny wpływ na to mają wspólne poglądy na dany temat, te same zainteresowania, atrakcyjność, komplementy i co najważniejsze- podobieństwo. Kolejna ważna zasada wpływająca na sztukę przekonywania, to zasada autorytetu.

Jeżeli zachowujemy się jak wzór do naśladowania, wzbudzamy respekt otoczenia, a to jednoznacznie sprawia, że stajemy się w oczach innych autorytetem. W konsekwencji tego uchodzimy za eksperta i naszym zdaniom i opiniom dużo bardziej przychylnie przyglądają się nawet ci, którzy do tej pory myśleli inaczej.

Zobacz stronę autora: https://hydropure.com.pl/

Related Posts